Підтримка політики регіонального розвитку в Україні

Укр / Eng

Доходи селян від реалізації молока на Дніпропетровщині зросли завдяки створеному кооперативу за грант Євросоюзу

24.01.2017

24 січня у П’ятихатках (Дніпропетровська область) проект ЄС, спрямований на розвиток молочного скотарства в П’ятихатському районі, презентував результати своєї роботи. Протягом 2014-2016 рр. у рамках проекту було створено кооператив «П'ятихатське євромолоко» та придбано все необхідне для його роботи: 4 молоковози, 2 танка-охолоджувача молока об'ємом по 3700 л кожен, лабораторне та інше обладнання, зокрема для перевірки молока. Кооператив «П'ятихатське євромолоко»створив 14 робочих місць.

Наразі завдяки кооперативу закупівельна ціна на молоко у мешканців сіл П'ятихатського району зросла з 5,2 до 8 грн. за літр, а отже у власників корів виросли прибутки.

Для організації кооперативу проект ЄС «Розвиток тваринництва і низька продуктивність сільськогосподарських ринків» провів низку просвітницьких заходів, зокрема: 25 зустрічей мешканців сіл, 5 навчальних тренінгів, 1 круглий стіл та 2 прес-конференції.  

Під час заключної прес-конференції Раїса ГАЛАГАН, голова П’ятихатської районної ради висловила свою подяку Європейському Союзу та Дніпропетровській обласній раді за співфінансування проекту П’ятихатської районної ради. «Наразі мешканці нашого району мають можливість вигідно реалізовувати молоко за справедливою ціною, що підвищує рівень життя місцевих фермерів. Цей проект став поштовхом для розвитку тваринницької галузі в районі», - підкреслила очільниця.

Бернар ВЕНДЕЛЬ, експерт з питань фінансування та виконання проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» наголосив: «Головним досягненням нашого проекту стало підвищення обізнаності мешканців району та усвідомлення необхідності створювати кооператив для більш ефективного і прибуткового бізнесу. Це гарний приклад проекту ЄС, як відправної точки для реального економічного розвитку регіону».

Кооператив «П'ятихатське євромолоко» не зупинятиметься лише на збуті молока, а планує випускати власну молочну продукцію. Мета кооперативу – підвищити поголів’я корів у П’ятихатському районі та сприяти самозайнятості населення. 

Для отримання додаткової інформації про проект, будь ласка,контактуйте з: Оленою Івашиною, координатором проекту, +38067-420-85-11.

Довідкова інформація

Проект Європейського Союзу «Розвиток молочного тваринництва і низька продуктивність сільськогосподарських ринків» розпочав свою діяльність 1 серпня 2014 року. Термін реалізації проекту становив 30 місяців із загальним бюджетом 199 тис. євро в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Проект виграла та виконувала П’ятихатська районна рада (Дніпропетровська область).

Метою проекту є впровадження ефективного ринку сільськогосподарської продукції (молока) у П’ятихатському районі.Більше подробиць: http://goo.gl/UqWbRp