Підтримка політики регіонального розвитку в Україні

Укр / Eng

Перелік проектів щодо вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та громад, що опинилися під впливом конфлікту, відібрані для підтримання з боку Європейської Комісії

10.04.2015

Європейський Союз надав 17 млн. євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що опинилися під впливом конфлікту в Україні. Наразі 14 проектів, спрямованих на вирішення проблем ВПО та громад, працюють у 11 областях України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Луганській, Миколаївській, Тернопільській та Чернівецькій. В рамках цих проектів ВПО буде надано житло, роботу, освіту, соціальну, медичну та психологічну підтримку. Це сприятиме зміцненню процесів примирення та зростанню економічної діяльності ВПО і громад, що їх приймають.

Європейський Союз намагається допомогти місцевим громадам повернутись до нормального життя. У жовтні 2014 року Представництво Європейського Союзу в Україні запросило охочих до вираження зацікавленості щодо проектів з підтримки громад, які опинилися під впливом конфлікту в Україні. Мета цієї ініціативи – підтримка ВПО та громад, що опинилися під впливом конфлікту в Україні.

Загальна сума підтримки становить 17 млн. євро. Підтримка надається у вигляді грантів (розміром від 200 тис. євро до 2 млн. євро). До подачі заяв на отримання грантів були запрошені органи місцевої влади самостійно або у співпраці з НУО та міжнародними організаціями. Проекти реалізуються в одній або декількох областях України. Проте проекти не фінансуються на територіях, що не знаходяться під повним адміністративним контролем уряду України. Грантові кошти є безповоротними – громади не будуть зобов’язані повертати отримані гранти, проте щонайменше 10% від загальної суми проекту має покриватися заявником із його власного бюджету.

Тривалість кожного проекту становить від 6 до 18 місяців. 

Фінансування проектів здійснюється в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Детальніше про проекти: http://surdp.eu/EU-assistance-for-IDPs