Підтримка політики регіонального розвитку в Україні

Укр / Eng

Реальний сектор економіки отримав вже 130 мільярдів євро від Європейських Структурних та Інвестиційних Фондів (ЄСІФ)

21.12.2016

Вперше Європейська Комісія видала проміжний звіт, що охоплює усі п’ять Фондів. Звіт засвідчує різке зростання інвестицій за останні місяці зі сподіваннями, що їх впровадження досягне крейсерської швидкості у 2017 році.

На кінець 2015 року 274 000 підприємств вже отримали підтримку з Європейських Структурних та Інвестиційних Фондів (ЄСІФ) 2014-2020; 2.7 мільйонів людей отримали допомогу з пошуку роботи або розвитку навичок; було покращено біо-різноманіття 11 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель, та відібрано 1 мільйон проектів, що фінансуються ЄС, загальною вартістю майже 60 мільярдів євро.

Ця цифра подвоїлась за останні дев’ять місяців і вже станом на осінь 2016 р. майже 130 мільярдів євро – 20% передбачених коштів з Європейських Структурних та Інвестиційних Фондів -  було інвестовано у малий бізнес, дослідження, широкосмуговий інтернет, енергоефективність та тисячі інших проектів, сфокусованих на пріоритетах  Стратегії ЄС із економічного зростання та створення робочих місць. Відповідно до цілей Плану Інвестицій Європейського Фонду Стратегічних Інвестицій, наприкінці 2015 року було майже досягнуто ціль подвоїти використання фінансових інструментів, передбачених для інвестування з ЄСІФ.

Паралельно з першими проектами, які отримали фінансування, перші два роки бюджетного періоду 2014-2020 рр. країни-члени використали для створення належних умов, щоб забезпечити якісні та розумні інвестиції, відповідно до нових положень загальної структури фондів.

Наприклад, вони повинні були запровадити інвестиційні стратегії та забезпечити повну відповідність стандартам ЄС по різних секторах – транспорт, інновації, цифрові технології, управління відходами та використання водних ресурсів ….. - задля культивування інвестиційно-привабливого середовища.

Переваги від цих вимог виходять за рамки сфери інвестицій ЄСІФ та позитивно впливають на якість життя в ЄС. Наприклад, Італія прийняла державну стратегію з розвитку широкосмугового інтернету у відповідності з показниками Стратегії ЄС-2020, та маючи на меті зменшення відставання у розвитку цифрових технологій.

Також були запроваджені плани з оцінювання для кожної з програм ЄСІФ з метою забезпечення більш чіткої картини їх діяльності упродовж довгого періоду часу, відповідно до бюджету ЄС, спрямованого на досягнення результатів.

Додатково до цього Звіту, сьогодні Комісія запускає удосконалену версію Платформи відкритих даних щодо політики згуртованості. Цей сайт, як свідчення готовності Комісії  забезпечувати підзвітність та прозорість,  збагачений тепер новими розділами з метою показати роботу ЄСІФ та оцінити досягнення запланованих цілей.

http://bit.ly/2hcsic7